Chcesz publikować w biuletynie Apothecarius? Kilka wytycznych

PO GODZINACH

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   05-10-2020, 15:33

Chcesz publikować w biuletynie Apothecarius? Kilka wytycznych Po streszczeniu należy zamieścić wykaz i wyjaśnienie wszystkich skrótów użytych w tekście - instruuje Izba (fot. SIA)

Śląska Izba Aptekarska przygotowała wytyczne dla autorów opracowań przesyłanych do Izby. Celem poniższego opracowania jest ujednolicenie artykułów przygotowywanych i wysyłanych przez autorów do druku w biuletynie Apothecarius - Śląskie Forum Farmaceutyczne lub innych wydawnictwach Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Na pierwszej stronie należy podać kolejno: tytuł pracy (polski i angielski), nazwiska i imiona autorów i ich tytuły naukowe. Dla tytułów ustala się czcionkę wielkości 14 punktów, kapitaliki i wyboldowanie.

Po części tytułowej należy zamieścić streszczenie, które powinno zawierać około 1000 znaków ze spacjami. Pod streszczeniem należy umieścić od 3 do 5 słów kluczowych w języku polskim.

Po streszczeniu należy zamieścić wykaz i wyjaśnienie wszystkich skrótów użytych w tekście.

Przyjętym formatem tekstu jest .doc, lub .docx, w przypadku tabel lub arkuszy exelowskich .xls. Całkowita objętość materiału nie powinna przekraczać 12 000 znaków ze spacjami. Jako standard przyjmuje się czcionkę Times New Roman wielkości 12 punktów (poza tytułem). Przyjmuje się interlinię półtora wiersza i standardowe marginesy: lewy 3,5 cm i prawy 2,5 cm.

Przy stosowaniu nazewnictwa specjalistycznego np. nazw łacińskich roślin, nazw chemicznych substancji, nazw międzynarodowych leków etc. należy upewnić się, że są one aktualne i opierają się na aktualnym systemie nazewnictwa. Wyniki liczbowe powinny być podane w jednostkach zgodnych z układem SI.

Więcej: https://www.katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH