Dieta pudełkowa może zagrażać zdrowiu?

PO GODZINACH

Autor: Superstacja.TV/rynekaptek.pl   08-06-2017, 14:09

Dieta pudełkowa może zagrażać zdrowiu? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dietetycy alarmują - sprawdzajcie dokładnie, od kogo kupujecie jedzenie pochodzące z tzw. diety pudełkowej. Okazuje się, że w co drugiej z firm produkującej tego rodzaju posiłki wykryto nieprawidłowości.

Dieta pudełkowa polega to na tym, że firma dostarcza klientowi codziennie jedzenie dobierane do jego diety. Powodów do paniki nie ma, ale eksperci zalecają dokładne sprawdzanie firmy cateringowej. Okazuje się, że nie zawsze wysoka cena jest gwarancją jakości.

Krzysztof Gojdź to znany lekarz, który korzystał z cateringu dietetycznego. Po spożyciu jednego z posiłków, dość poważnie się zatruł. Jego organizm odwodnił się i trafił do szpitala. Powodem mogła być salmonella lub inna bakteria, która rozregulowała pracę przewodu pokarmowego.

Takich przypadków mogło być więcej. Na terenie Mazowsza, stacja sanitarno epidemiologiczna skontrolowała firmy, które zajmują się dietami pudełkowymi. W niemal połowie z nich wykryto nieprawidłowości. To uchybienia dotyczące stanu sanitarno-epidemiologicznego, brud w pomieszczeniach, wykorzystywanie do diet żywności po terminie przydatności do spożycia.

Więcej: www.superstacja.tv

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH