Dla jednych ta reklama była zabawna, dla innych nie

PO GODZINACH

Autor: radareklamy.pl/ rynekaptek.pl   05-10-2017, 14:47

Dla jednych ta reklama była zabawna, dla innych nie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kolejna firma zalicza wpadkę w reklamie z niezbyt trafną treścią. Zdaniem jej twórców, treść reklamy odżywki dla sportowców jest "luźna" oraz "zabawna". Jednak nie wszyscy podzielają ten pogląd.

Poszło o reklamę produktu w sklepie internetowym oferującym odżywki dla kulturystów i suplementy diety. Lektor opowiada o właściwościach produktów. W pewnej chwili opisując produkt KFD - Preworkout używa sformułowania "Spocisz się jak PEDOFIL w DISNEYLANDZIE".

Nie wszystkim taka forma reklamy przypadła do gustu. Ich zdaniem, takie sformułowanie jest nieodpowiednie dla promocji, uderza w odbiorców którzy mogą mieć trudne doświadczenia z przeszłości.

Jak wyjaśniła firma, wpis, którego dotyczy skarga, został bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów profilu „Forum KFD" na Facebooku. Użytkownicy internetu podkreślali, że treść jest "luźna" oraz "zabawna", czyli dobrze dopasowana do bardzo specyficznej grupy docelowej, jaką jest „odbiorca odżywek dla sportowców". Niemniej jednak, w trakcie emisji postu na Facebooku pojawiły się również dwa głosy krytykujące reklamę i uważające ją za niesmaczną.

"Sformułowanie, którego dotyczy skarga może być uznane za kontrowersyjne, jednak od dawna gości ono w młodzieżowym slangu (co można sprawdzić m in. przez wyszukiwarkę Google), a to młodzież stanowi główną grupę fanów profilu "Forum KFD" - wyjaśniała firma.

Jej zdaniem, całość reklamy utrzymana jest w konwencji humorystycznej, jednak w trosce o dobre samopoczucie wszystkich odbiorców materiałów promocyjnych, zaprzestano powielania tej reklamy.

Komisja Etyki Reklamy również uznała, że użyte w reklamie hasła uwłaczają godności ludzkiej z uwagi na naruszenie norm etyczno-moralnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH