Dostawa szczepionki Johnson&Johnson już w środę, ale nie do szczepienia w punktach

PO GODZINACH

Autor: PAP   13-04-2021, 10:00

Dostawa szczepionki Johnson&Johnson już w środę, ale nie do szczepienia w punktach Fot. Shutterstock

Pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson trafi do Polski w środę (14 kwietnia). Będzie to 120 tys. dawek.

  • Preparat ma być stosowany m.in. u osób, które samodzielnie nie mogą dotrzeć do punktów szczepień
  • Szczepionka Johnson&Johnson to szczepionka wektorowa, jednodawkowa

 

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia we wtorek (13 kwietnia) o dostawy szczepionek do Polski podał, że w tym tygodniu ma to być łącznie 1,3 mln dawek.

- To dość sporo - ocenił.

Polscy pacjenci otrzymują obecnie dwudawkowe preparaty przeciw COVID-19, produkowane przez firmy Pfizer, Moderna i AstraZeneca.

- W poniedziałek dotarły szczepionki firm Pfizer i AstraZeneca. W środę dotrze po raz pierwszy szczepionka firmy Johnson&Johnson, to jest 120 tys. To jest szczepionka wektorowa, szczepionka jednodawkowa, szczepionka, którą chcemy wykorzystać do szczepienia głównie osób, które nie mogą się zgłaszać do punktów szczepień, czyli m.in. przewlekle chore, leżące w domu- powiedział.

Ilu przewlekle chorych zaszczepią Johnson&Johnson?

Pytany, ile jest takich osób, Kraska odparł, że trudno to określić.

- Myślę, że to doskonale wiedzą lekarze rodzinni i pielęgniarki, które zajmują się takimi osobami. Sami zainteresowani, rejestrując się na szczepienie, też podają, że są osobami, które nie mogą dotrzeć - wyjaśnił. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH