Eksperci: szybko wdrożona terapia w autyzmie daje lepsze rokowania

PO GODZINACH

Autor: PAP/rynekaptek.pl   03-04-2017, 15:25

Eksperci: szybko wdrożona terapia w autyzmie daje lepsze rokowania Autyzm objawia się u niektórych osób - brakiem zainteresowania kontaktem z ludźmi, podtrzymywaniem rozmowy czy nierozumieniem pozawerbalnych komunikatów

Im szybciej rodzice dziecka z autyzmem usłyszą prawidłową diagnozę i dziecko rozpocznie właściwą terapię, tym lepsze są jego rokowania – przypomnieli eksperci w Dniu Wiedzy o Autyzmie (2 kwietnia).

Według najnowszych szacunków, jedna na sto osób ma spektrum autyzmu. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat znacznie wzrosła skuteczność diagnostyki tego zaburzenia. -Na przykład w latach 90. XX w. nie diagnozowano zespołu Aspergera, bo on po prostu nie istniał w sensie klasyfikacji medycznych. W latach 80. w zasadzie diagnozowano wyłącznie autyzm u osób niepełnosprawnych intelektualnie, i to w stopniu głębszym - przypomniała Ławicka.

W czerwcu we Wrocławiu Fundacja Prodeste organizuje konferencję "Autyzm bez przemocy". Wezmą w niej udział specjaliści z Polski i z zagranicy. Będą dyskutować przede wszystkim o stereotypach doprowadzających do marginalizacji społecznej osób ze spektrum autyzmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH