EUROBIOTECH 2021: tematem przewodnim będzie biotechnologia czerwona

PO GODZINACH

Autor: EUROBIOTECH 2021/ rynekaptek.pl   10-02-2021, 11:15

EUROBIOTECH 2021: tematem przewodnim będzie biotechnologia czerwona Elementem EUROBIOTECH 2021 będą dwie sesje otwarte dotyczące zagadnień biomedycznych, prawnych i etycznych terapii komórkowych połączone z prelekcjami profesjonalistów Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

W czerwcu 2021 roku EXPO Kraków ponownie stanie się międzynarodowym centrum myśli biotechnologicznej. Wszystko za sprawą 8. edycji Kongresu EUROBIOTECH, który każdego roku gości największe autorytety w świecie nauki.

Kongres EUROBIOTECH 2021 wpisuje się w aktywność naukową i popularyzacyjną Komitetu Biotechnologii PAN, zwracającego od lat uwagę na ważkie problemy społeczne, związane ze zbyt szybką komercjalizacją terapii komórkowych, nazywanych często terapiami komórkami macierzystymi. Jest to problem nie tylko Polski, ale ogólnoświatowy. Na ryzyka związane ze stosowaniem niepotwierdzonych terapii zwracają uwagę od lat odpowiedzialne instytucje i organizacje międzynarodowe, w tym International Society for Stem Cell Research (ISSCR). Kongres EUROBIOTECH stworzy doskonałe forum  do wymiany poglądów dotyczących tych niezwykle ważnych zagadnień. 

Konferencji EUROBIOTECH towarzyszyć będą targi, spotkania biznesowe i prezentacje firm. Podczas nadchodzącej edycji wystawa targowa po raz pierwszy dostępna będzie nie tylko dla uczestników kongresu, ale dla wszystkich osób, którym bliski jest temat biotechnologii. Swoją ofertę zaprezentują m.in. producenci i dostawcy sprzętu laboratoryjnego i aparatury, firmy farmaceutyczne, laboratoria oraz startupy. W specjalnej Strefie Transferu i Technologii przestrzeń do otwartych dialogów odnajdą m.in. Centra Transferu Technologii, parki technologiczne, inkubatory oraz klastry. Udział będzie idealną okazją do zaprezentowania praktycznych rozwiązań i nawiązania cennych kontaktów.

Szczegółowe informacje oraz program kongresu dostępne są na stronie www.eurobiotech.krakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH