Gorąca kąpiel obniża poziom cukru i spala kalorie

PO GODZINACH

Autor: TVP Info/rynekaptek.pl   30-03-2017, 14:09

Gorąca kąpiel obniża poziom cukru i spala kalorie Podczas badań pod lupę wzięty został wpływ gorących kąpieli na poziom cukru we krwi i spalanie kalorii

Według brytyjskiego naukowca gorąca kąpiel powoduje spalanie tyle samo kalorii co bieganie. Przyczyną tego zjawiska ma być fakt, że czynność ta pozytywnie wpływa na poziom cukru we krwi.

Dr Steve Faulkner, naukowiec z Loughborough University uważa, że gorąca kąpiel oddziałuje na ciało podobnie jak ćwiczenia i może zapobiegać cukrzycy typu drugiego - czytamy na stronie TVP Info.

Eksperyment wykonano na czternastu osobach, które najpierw wzięły godzinną, relaksującą kąpiel w wodzie mającej 40 stopni, a potem ta sama grupa badanych przez godzinę biegała.

Okazało się, że poziom cukru we krwi był o 10 procent niższy, gdy po spożyciu posiłku uczestnicy wzięli gorącą kąpiel, niż gdy uprawiali sport.

Zdaniem naukowca, gorące kąpiele wpływają na organizm przeciwzapalnie i wzmacniają układ odpornościowy. Ich regularne stosowanie zmniejsza chroniczne stany zapalne, które występują w długoterminowych chorobach, jak cukrzyca typu drugiego.

Więcej: https://www.tvp.info/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH