Indie: urodziło się dziecko z dwiema głowami

PO GODZINACH

Autor: rmf24.pl/ rynekaptek.pl   02-11-2017, 14:44

Indie: urodziło się dziecko z dwiema głowami Bliźniaki ważyły razem prawie 4 kilogramy. Miały jedną wątrobę, jedną parę rąk i nóg, ale za to oddzielne płuca i serca

W Indiach urodziły się dwugłowe bliźniaki syjamskie, których łączyło jedno ciało. Wyglądały więc jak jedno dziecko, ale z dwiema głowami. Miały też oddzielne serce i płuca. Obaj chłopcy zmarli niestety po dobie.

Bliźniaki ważyły razem prawie 4 kilogramy. Miały jedną wątrobę, jedną parę rąk i nóg, ale za to oddzielne płuca i serca - informuje RMF FM.

Zaraz po urodzeniu dzieci zostały włożone do inkubatora. Lekarze ostrzegli jednak rodziców, że bliźniaki nie przeżyją. Dodali, że nawet gdyby dzieci udało się uratować, to nie byłoby możliwości, by je w przyszłości rozdzielić.

Szef oddziału ginekologii dr Sanjay Bansode powiedział, że rodzice prosili lekarzy, by zrobić cokolwiek, by ocali te dzieci, ale to nie było możliwe. Nie ma też możliwości przeprowadzenia operacji, by ich rozdzielić, więc musieliby dzielić jedno ciało do końca swoich dni.

Dzieci zmarły po 24 godzinach od urodzenia.

Czytaj: www.rmf24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH