Jezioro Bodeńskie: stacja szczepień na jachcie

PO GODZINACH

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   03-02-2021, 14:33

Jezioro Bodeńskie: stacja szczepień na jachcie Pracownicy medyczni stacji stosują jedynie zastrzyki Moderny, ponieważ 10-dawkowe fiolki są łatwiejsze do przygotowania w warunkach panujących na łodzi. Na pokładzie funkcjonują dwa punkty, które są w stanie zaszczepić do 24 osób na godzinę Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Mieszkańcy miejscowości ulokowanych wokół Jeziora Bodeńskiego mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19 na stacji utworzonej na jachcie turystycznym. Szczepionka będzie dostępna dla osób z Romanshorn, Arbon oraz Kreuzlingen.

Jak przekazał Reuters, łódź MS-Thurgau licząca 89 lat jest w stanie pomieścić 500 pasażerów i kursuje między szwajcarskimi a niemieckimi miastami ulokowanymi dookoła trzeciego największego jeziora w Europie. Przedstawiciele władz kantonu Thurgau wyjaśnili, że przerobienie jej na stację szczepień jest praktycznym rozwiązaniem, ponieważ szybko przemieści się od portu do portu. Według Reutersa, początkowo rozważano utworzenie punktów w specjalnych autobusach, ale zrezygnowano z tego pomysłu.

- Chcieliśmy zaszczepić jak najwięcej osób, tworząc jak najmniej stacji szczepionkowych - powiedział agencji przedstawiciel władz kantonu Urs Martin.

Pracownicy medyczni stacji stosują jedynie zastrzyki Moderny, ponieważ 10-dawkowe fiolki są łatwiejsze do przygotowania w warunkach panujących na łodzi. Na pokładzie funkcjonują dwa punkty, które są w stanie zaszczepić do 24 osób na godzinę.

Kursy MS-Thurgau zaplanowano na najbliższe 12 tygodni. Przez pierwszy tydzień statek stacjonuje w Romanshorn, potem przez kolejne dwa tygodnie będzie dostępny dla mieszkańców Kreuzlingen. Następnie spędzi tydzień w Arbon i wróci z powrotem do Romanshorn, żeby zaszczepione wcześniej osoby mogły otrzymać zastrzyk wzmacniający. Mieszkańcy okolic nazwali łódź "szczepionkowym vaporetto" - vaporetto to tramwaje wodne kursujące po Wenecji.

W czasie pandemii pomiędzy przylegającymi do siebie miastami - Konstancją w Niemczech oraz Kreuzlingen w Szwajcarii - ustawiono płot graniczny, który odseparował od siebie wiele rodzin mieszkających w okolicy. Mieszkańcy liczą, że sprawna akcja szczepień szybko rozwiąże ten problem.

Szwajcaria odnotowała 2 lutego 1,6 tys. nowych przypadków koronawirusa, co daje wynik 526 tys. zarażonych od początku pandemii. Łącznie z powodu COVD-19 i powikłań związanych z nim zmarło 8,8 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH