Kryształowe Pióra dla dziennikarzy medycznych

PO GODZINACH

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   23-06-2017, 15:22

Kryształowe Pióra dla dziennikarzy medycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

11 edycja ogólnopolskiego Konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta. W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 8 dziennikarzy w czterech kategoriach, jury przyznało też 17 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną.

Konkurs Kryształowe Pióra, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dziennikarzy podejmujących tak wymagającą merytorycznie tematykę jaką jest zdrowie. Tegoroczna edycja obfitowała w rekordową liczbę zgłoszonych prac w czterech kategoriach, ponad 200 publikacji prasowych, artykułów internetowych oraz materiałów radiowo-telewizyjnych.

Laureatami I nagrody w kategorii „Choroby serca – rosnące zagrożenie" została Redaktor Joanna Cieśla z Polityki za artykuł pt.: Serce dam, w której imieniu nagrodę odebrała Agnieszka Krzemińska oraz Redaktor Dorota Romanowska z Newsweeka za  artykuł pt.: Złamane serce szybko się zrasta.

W kategorii "Depresja - przełamać tabu" najwyższe uznanie jury oraz I miejsce zdobyli Redaktor Artur Wolski z Programu 1 Polskiego Radia za audycję pt.: Depresja… to nie tylko obniżony nastrój, a także Redaktor Ewelina Lis oraz Redaktor Renata Kim z Newsweeka za wspólny artykuł pt.: Porcelanowe aniołki.

Najwyższe uznanie jury oraz I miejsce w kategorii "Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie"  zdobył Redaktor Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Rak skóry to nie tylko czerniak.

W kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” najwyższe uznanie jury oraz I nagrodę otrzymała Redaktor Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej za artykuł pt.:  Co jest najgorsze w cukrzycy oraz Redaktor Ewa Podolska z radia TOK FM za audycję Stopa cukrzycowa rozpisana na lekarza, pielęgniarkę i kilku pacjentów.

W tym roku organizatorzy konkursu wraz z Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia postanowili wręczyć również Nagrodę Specjalną dla Redaktor Katarzyny Pinkosz za książkę „Wybudzenia. Powrót do życia - polskie historie”, przedstawiającą doświadczenia osób, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą, rozmowy z ludźmi, o których życiu zadecydowały sekundy: wypadek, udar czy zakrztuszenie.

Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia

Gratulujemy!

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH