Lizbona: 1 litr piwa w pubie gratis za okazanie zaświadczenia o szczepieniu na covid-19

PO GODZINACH

Autor: PAP   14-07-2021, 19:02

Lizbona: 1 litr piwa w pubie gratis za okazanie zaświadczenia o szczepieniu na covid-19 Restaurator twierdzi, że rozlał już ponad 40 litrów gratisowego trunku (fot. Pixabay)

W należącym do lizbońskiego restauratora pubie każdy z gości, który przedstawi zaświadczenie o pełnym przejściu szczepień przeciwko Covid-19, może otrzymać 1 litr dowolnego piwa.

Właściciel jednego z lizbońskich pubów postanowił włączyć się do walki z pandemią koronawirusa - osobom w pełni zaszczepionym oferuje bezpłatnie piwo.

Restaurator twierdzi, że rozlał już ponad 40 litrów gratisowego trunku.

1 litr dowolnego piwa gratis

Cytowany przez portugalską rozgłośnię Observador Gustavo Gallas ironicznie zaznacza, że dotychczas "nikt nie był na tyle szalony", aby zaoferować klientom tego typu rozwiązanie.

W należącym do lizbońskiego restauratora obiekcie o nazwie 21 Brewpub Gallas każdy z gości, który przedstawi zaświadczenie o pełnym przejściu szczepień przeciwko Covid-19, może otrzymać 1 litr dowolnego piwa.

Gallas podkreśla, że w jego działającym w stołecznej dzielnicy Graca obiekcie piwo oferowane jest zaszczepionym klientom "bez dodatkowych zobowiązań". Po wypiciu litra trunku mogą wyjść z pubu, nie kupując żadnego innego posiłku lub napoju.

Walka ze zdystansowaniem się osób wobec szczepień

Stołeczny restaurator, który twierdzi, że rozlał już ponad 40 litrów gratisowego piwa dla zaszczepionych, postanowił, oferując bezpłatny trunek, włączyć się w walkę ze "zdystansowaniem się osób wobec szczepień".

- Sceptycyzm wśród Portugalczyków wobec szczepionek jest duży. Nie spodziewałem się tego - wyjaśnił Gallas.

W 10-milionowej Portugalii wykorzystano już ponad 10 mln dawek szczepionek przeciwko Covid-19. Pełny proces szczepień przeszło 40 proc. populacji tego kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH