Nagrody dla pracowników NFZ i MZ w 2020. Jaka była ich wysokość?

PO GODZINACH

Autor: sejm/ rynekaptek.pl   25-02-2021, 19:02

Nagrody dla pracowników NFZ i MZ w 2020. Jaka była ich wysokość? Pracownicy poszczególnych urzędów dostali nagrody za 2020 rok Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Posłanka Karolina Pawliczak, zapytała ministra zdrowia o nagrody pieniężne dla pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia oraz poszczególnych ministerstw. Jak się okazuje, w niektórych z nich nagród za ubiegły rok nie wypłacono.

Pracownikom Narodowego Funduszu Zdrowia wypłacono w 2020 roku nagrody pieniężne w łącznej kwocie 2 142 260,33 zł.

Przeciętna wysokość wypłaconej nagrody wyniosła 1 123,96 zł.

Posłanka przypomniała, że w ramach ustawy budżetowej na rok 2021 zostały ustalone m.in. zmiany dotyczące zasad naliczania nagród uznaniowych.

- W miejsce funduszu nagród możliwe będzie przyznawanie nagród za szczególne osiągnięcia czy zachowania ze środków będących w dyspozycji kierowników jednostek w funduszu wynagrodzeń, a które z przyczyn obiektywnych nie zostały wydatkowane (przebywanie na zwolnieniach, urlopach wychowawczych czy pochodzące z wakatów) - napisała w interpelacji.

Dlatego też zapytała, jaka kwota zaplanowana jest na nagrody pieniężne dla pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia w 2021 roku?

Okazuje się jednak, że w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2021 nie zaplanowano środków pieniężnych na nagrody uznaniowe.

Narodowy Fundusz Zdrowia to ogromna instytucja, która zatrudnia ponad pięć tysięcy osób.

Jeśli chodzi o sam resort zdrowia, Ministerstwo Zdrowia przeznaczono na nagrody za ubiegły rok ponad 4,4 mln zł. Średnia wysokość wypłaconej nagrody to nieco ponad 6,6 tys. zł.

Największą pulę przeznaczono dla pracowników byłego Ministerstwa Rozwoju, którzy otrzymali łącznie prawie 12 mln zł.

Nagród w 2020 roku nie wypłacono w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwie Infrastruktury oraz Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH