Nie jeść wszystkiego tylko dlatego, że stoi na stole

PO GODZINACH

Autor: gazeta.pl/ rynekaptek.pl   14-04-2017, 12:45

Nie jeść wszystkiego tylko dlatego, że stoi na stole Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pierwszą zasadą zdrowego przejścia przez święta jest unikanie obżarstwa - przekonuje na łamach Gazety Wyborczej Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyczka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Musimy pamiętać, że święta trwają dwa dni. Dlatego nie powinniśmy próbować wszystkiego tylko dlatego, że stoi na stole. Należy też zrezygnować z dodatkowych zapychaczy jak chleb. Na talerz dobrze nakładać małe porcje i jeść powoli.

Dietetycy radzą, aby do sosów i sałatek, zamiast tłustego majonezu czy śmietany, dodać jogurt naturalny. Ostrzegają też przed nadmiernym spożywaniem jaj, szczególnie żółtek (najwyżej trzy na śniadanie wielkanocne). 

Osoby z podwyższonym poziomem cholesterolu powinny też unikać ciast na bazie margaryny, z dużą zawartością cukru, np. mazurków. 

Dobrze jest zrezygnować ze słodzonych i gazowanych napojach w ich miejsce wybrać herbatki owocowe i wodę z cytryną. Należy pamiętać, że picie podczas jedzenia prowadzi do rozrzedzenia soków trawiennych. Popijanie posiłków utrudnia więc trawienie. Dlatego lepiej pić przed jedzeniem, a po jedzeniu odczekać co najmniej 20 min.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH