Nowy Sącz: szpital wprowadził zakaz robienia zdjęć

PO GODZINACH

Autor: sadeczanin.info/ rynekaptek.pl   13-07-2017, 15:05

Nowy Sącz: szpital wprowadził zakaz robienia zdjęć Pacjenci uważają, że nagranie bądź zdjęcie to najlepszy sposób, by udowodnić swoje racje w przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu wprowadził na terenie całego SOR-u całkowity zakaz robienia zdjęć oraz nagrywania personelu i pacjentów. Pacjenci nie kryją niezadowolenia.

"Na terenie Szpitala obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania i utrwalania dźwięku personelu, pacjentów oraz osób trzecich tam przebywających bez pisemnej zgody Dyrektora Szpitala oraz zgody osoby, której wizerunek czy głos jest utrwalony" - czytamy w wywieszonym komunikacie, powołującym się na regulamin organizacyjny szpitala.

Serwis sadeczanin.info pisze, że mieszkańcy są w większości oburzeni nową regulacją. Uważają, że nagranie bądź zdjęcie to najlepszy sposób, by udowodnić swoje racje w przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń. Niektórzy uważają, że bez takich dowodów nie będą mieli szans na uargumentowanie własnego stanowiska. 

Pojawiają się także wątpliwości, czy prawo pozwala na taki zakaz - szpital jest publiczny, a cel filmowania można wytłumaczyć użytkiem na własne cele. 

Więcej: www.sadeczanin.info

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH