Obywatelka apeluje: zakazać alkoholu, papierosów i tatuaży

PO GODZINACH

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   23-11-2017, 08:42

Obywatelka apeluje: zakazać alkoholu, papierosów i tatuaży Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jedna z obywatelek złożyła do resortu zdrowia petycję, w której domaga się dość radykalnych decyzji dotyczących sprzedaży alkoholu. Chciałaby takiego zakazu w podmiotach działalności gospodarczej, klubach i dyskotekach wobec osób, które już wcześniej coś wypiły.

Proponuje też m.in. wprowadzenie sankcji karnej za własną wytwórnię bimbru lub oszustwa alkoholowego w postaci mieszania alkoholi szkodliwych, niedopuszczonych do obrotu oraz dolewania wody, produkcję alkoholu na użytek własny. Za taką działalność miałoby grozić: kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 15.

Ponadto, według jej propozycji, zakazana byłaby sprzedaż alkoholu na drugi dzień "osobie, która zakupiła alkohol i paczkę papierosów". Każdy sklep i podmiot sprzedający alkohol powinien być wyposażony w alkomat, by zapobiec sprzedaży alkoholu osobom znajdujących się już pod jego wpływem.

Zaś osoba, która próbuje nabyć alkohol, a jest już pod wpływem, powinna dostać mandat karny w wysokości od 50 do 100 zł.

Obywatelka, która w petycji opisuje siebie jako hobbystka prawa i występuje w czynie społecznym, chciałby te wprowadzenia zakazu składania papierosów oraz sprowadzania nikotyny w postaci papierosów do Polski.

W innej petycji, tym razem do ministra spraw wewnętrznych, która jednak została przekierowana do MZ, jej autorka apeluje o zamknięcie zakładów wykonujących tatuaże, ponieważ jej zdaniem są szkodliwe.

Proponuje też czipowanie telefonów i ubrań osób skazanych wyrokiem sądowym oraz wykonywanie na ramieniu więźniów nadruku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH