Od piątku zapisy dla 55-latków na szczepienia przeciw COVID-19

PO GODZINACH

Autor: PAP   16-04-2021, 09:49

Od piątku zapisy dla 55-latków na szczepienia przeciw COVID-19 Od piątku na szczepienia Covid-19 mogą zapisywać się 55-latkowie; FOTO: (screen)

55-latkowie, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego na szczepienie mogą od dziś zapisywać się na szczepienia przeciw Covid-19.

Zgłaszający chęć zaszczepienia przez e-Rejestrację otrzymuje do wyboru pięć terminów w punktach szczepień blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden termin nie jest dogodny, może wybrać, korzystając z wyszukiwarki, inne terminy i lokalizację. Po rezerwacji otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem, a dzień przed planowaną wizytą - przypomnienie.

Można też zgłosić się sms-em

Na szczepienie można się też zapisać, wysyłając SMS-a na numer 664-908-556 lub 880-333-333 o treści: Szczepimysie. System przesyła prośbę o podanie numeru PESEL, potem o przesłanie kodu pocztowego. Następnie proponuje termin i punkt blisko miejsca zamieszkania. Wystarczy w treści napisać "tak", jeśli akceptujemy podane informacje. W przeciwnym wypadku - odpowiedzieć "nie". Wtedy przesyłana jest kolejna opcja z datą i miejscem. Należy jednak pamiętać, że brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerywa rejestrację.

Po umówieniu dogodnego terminu i lokalizacji na podany numer otrzymuje się na dobę przed wizytą przypomnienie. Warto pamiętać, by nie odpowiadać na SMS-y z innego numeru niż numer 664-908-556 lub 880-333-333, bo może to być próba wyłudzenia pieniędzy.

Można również skontaktować się z wybranym punktem szczepień. Ich lista dostępna jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH