OKUK: studenci farmacji z Lublina najlepsi

PO GODZINACH

Autor: umlub.pl/ rynekaptek.pl   24-05-2017, 14:09

OKUK: studenci farmacji z Lublina najlepsi Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zespół studentów farmacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w składzie Olga Wronikowska i Bartłomiej Nycz zdobyli I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Umiejętności Klinicznych (OKUK) Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji (PTSF).

Według Komisji Konkursowej studenci z Lublina wykazali się szeroką wiedzą w dziedzinie farmakologii, farmakoekonomiki oraz diagnostyki.

Tegoroczny konkurs pt. „Farmakoterapia w chorobach metabolicznych” składał się z dwóch etapów – pierwszy w formie testu, drugi w formie otwartej dla publiczności dyskusji na temat zaprezentowanego przypadku. OKUK jest połączony z ogólnopolskim zjazdem członków Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji.

W czasie trwania OKUK odbył się również Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, w którym brali udział lubelscy członkowie PTSF.

Najbliższy Konkurs odbędzie się w Lublinie 8 października 2017 roku i będzie to Ogólnopolski Konkurs Prac Naukowych PTSF (OKPN PTSF), który jest skierowany do studentów farmacji z całej Polski i obejmuje pracę z zakresu nauk farmaceutycznych i medycznych.

Więcej: https://www.umlub.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH