"Opatrunek na ratunek" – rusza kolejna edycja akcji

PO GODZINACH

Autor: Redemptoris Missio/rynekaptek.pl   15-11-2017, 15:23

"Opatrunek na ratunek" – rusza kolejna edycja akcji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio Polska ruszyła z siódmą już edycją akcji "Opatrunek na ratunek". Wolontariusze będą zbierać leki, opatrunki, sprzęt rehabilitacyjny oraz szczoteczki i pasty do zębów, które następnie trafią do potrzebujących w Afryce.

Bandaże i gazy z poprzedniej edycji akcji były między innymi wykorzystywane do opatrywania ran pooperacyjnych pacjentów chirurgów z wyprawy "Operacja Salapumbe" w Kamerunie. Dzięki zebranym środkom znacznie poprawia się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez polskich misjonarzy.

Miejscowe szpitale państwowe najczęściej mają do zaoferowania jedynie szmatkę i butelkę wody z płynem do odkażania. Znakomita większość Afrykańczyków leczy się u szamanów, w niektórych rejonach blisko połowa ran, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza, stanowi wynik działalności czarowników. O zadrapania i rany w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. Z opatrunków z Polski często korzystają również osoby chore na trąd, zarówno w Afryce, jak i w Indiach.

Paczki z pomocą wysyłane są również do indyjskiej kolonii trędowatych, którą opiekował się Ś.P. Ojciec Marian Żelazek SVD - werbista z podpoznańskiego Palędzia.

Jak informuje Fundacja, zbierane w ramach akcji są wszelkiego rodzaju gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły. Wszystkie takie rzeczy można przysyłać lub dostarczać do siedziby Fundacji w Poznaniu. Akcja będzie trwała do końca roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH