Pacjenci pacjentom: podpowiem Ci, gdy poczujesz się zagubiony

PO GODZINACH

Autor: Europa Colon Polska   31-03-2021, 18:07

Pacjenci pacjentom: podpowiem Ci, gdy poczujesz się zagubiony Nowa kampania dla pacjentów. Ma pomóc im w poradzeniu sobie z chorobą Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Podpowiem Ci, jak …” – chorzy z rakiem jelita grubego pomagają nowo zdiagnozowanym pacjentom, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Choć marzec dobiega końca, bez końca trwać będzie międzynarodowa kampania „Podpowiem Ci, jak …” skierowana do chorych na raka jelita grubego. Pacjenci z Polski, Francji, Hiszpanii, i Włoch dzielą się swoim doświadczeniem, które zdobyli podczas codziennego życia z chorobą. To najcenniejsza wiedza dla tych, którzy dopiero zaczynają swoje zmagania z rakiem.  

Warto skorzystać ze wsparcia pacjentów
Kampania została zainicjowana przez europejską organizację Digestive Cancers Europe (DiCE), której członkiem jest również Fundacja EuropaColon Polska wspierająca pacjentów z nowotworami układu pokarmowego.

Rozpoczęta w marcu czyli Europejskim Miesiącu Świadomości Raka Jelita Grubego (ang. European Colorectal Cancer Awareness Month) #ECCAM, kampania „Podpowiem Ci, jak …” ma pokazać pacjentom i ich opiekunom, że warto skorzystać ze wsparcia oferowanego przez doświadczone organizacje pacjentów.

To szczególnie istotne zwłaszcza w okresie pandemii Covid-19, gdy ograniczamy dla bezpieczeństwa wszelkie kontakty w świecie rzeczywistym, a wsparcie wirtualne może być jednym z kluczowych elementów powodzenia terapii.

Podpowiem Ci, jak cieszyć się życiem, kiedy nie jest łatwo
W ramach kampanii pacjenci dzielą się swoim doświadczenie, jak organizować swoje życie wokół choroby i procesu leczenia; jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami, jak rozmawiać o chorobie, jak odpowiadać na proste pytania „Co słychać?”, skąd czerpać siłę, i jak poradzić sobie z wieloma innymi aspektami życia z nowotworem.

Wśród osób żyjących z rakiem jelita grubego, które zaangażowały się w kampanię jest dwoje pacjentów z Polski - Ewelina i Grzegorz. 

- Podpowiem Ci, jaki kierunek obrać, gdy poczujesz się zagubiony - mówi Grzegorz, a Ewelina dodaje: - Podpowiem Ci, jak cieszyć się życiem, kiedy nie jest łatwo.

Podziękowania dla pacjentów
Razem z innymi pacjentami chorymi na raka jelita grubego dzielą się swoimi historiami i zachęcają innych do szukania wsparcia, jakie mogą zaoferować organizacje, takie jak Fundacja EuropaColon Polska i pacjenci skupieni wokół niej. 

- Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym pacjentom za inspirujący wkład i zaangażowanie w kampanię „Podpowiem Ci, jak …”, jednocześnie pragniemy zachęcić innych pacjentów do dzielenia się swoim doświadczeniem, które może pomóc uratować niejedno życie - mówi Iga Rawicka wiceprezes Fundacji EuropaColon Polska.

Więcej o „Podpowiem Ci, jak…”: https://europacolonpolska.pl/projekty/podpowiem-ci-jak/

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH