Petycja: honorowi dawcy krwi ze zniżką na przejazdy

PO GODZINACH

Autor: MZ/rynekaptek.pl   15-11-2017, 15:07

Petycja: honorowi dawcy krwi ze zniżką na przejazdy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia otrzymało petycję w sprawie umieszczenia zasłużonych honorowych dawców krwi i szpiku kostnego w katalogu osób, którym przysługuje zniżka na transport publiczny.

Autor petycji chce, aby zasłużeni honorowi dawcy krwi uzyskali zniżkę na przejazdy środkami komunikacji publicznej w wysokości 10 proc. w przypadku, gdy kobieta odda w dowolnym okresie co najmniej 15 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Zniżka miałaby też przysługiwać mężczyznom, którzy oddadzą w dowolnym okresie co najmniej 18 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Dokumentem uprawniającym byłaby książeczka honorowego krwiodawcy z odpowiednim wpisem dokonanym przez placówki PCK lub inną uprawnioną do tego placówką.

„Uważam, że każdy obywatel, który przekazuje ten najpiękniejszy i najcenniejszy dar powinien zostać doceniony nie tylko w lokalnej komunikacji, ale także w PKS i PKP. 10% na bilet nie jest w mojej ocenie dużym obciążeniem dla osiągania zysków” - pisze.

Zdaniem autora, 10-procentowa zniżka mogłaby stanowić również dodatkową motywację do oddawania krwi.

Więcej: http://www.mz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH