Petycja: symbol kobiety w ciąży i przekreślony kieliszek

PO GODZINACH

Autor: MZ/ rynekaptek.pl   25-10-2017, 09:21

Petycja: symbol kobiety w ciąży i przekreślony kieliszek Autor petycji chciałby, aby na etykietach każdego napoju alkoholowego umieszczane były informacje "o szkodliwości każdej dawki alkoholu na rozwój poczętego dziecka w łonie matki"

Do resortu zdrowia trafiła petycja w sprawie umieszczenia informacji o szkodliwości alkoholu dla dziecka poczętego na etykiecie każdego napoju alkoholowego. Jak na razie, nie ma jeszcze odpowiedzi MZ.

Autor petycji chciałby, aby na etykietach każdego napoju alkoholowego umieszczane były informacje "o szkodliwości każdej dawki alkoholu na rozwój poczętego dziecka w łonie matki".

Taka informacja powinna być wyraźna i czytelna, podobnie jak informacja o szkodliwości nikotyny na opakowaniach papierosów.

"Kobiety w ciąży mogą nie być świadome, szczególnie jeśli usłyszą "lampka wina Pani nie zaszkodzi", ponieważ osobie dorosłej nie zaszkodzi, ale dla rozwijającego się dziecka w łonie matki każda dawka alkoholu jest szkodliwa" - dodaje autor petycji, przedstawiając wzór informacji: przekaz - w ciąży nie piję oraz symbol kobiety w ciąży i przekreślony kieliszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH