Polecany lekarz z social media. Jak to działa?

PO GODZINACH

Autor: IMM/ rynekaptek.pl   22-08-2017, 12:14

Polecany lekarz z social media. Jak to działa? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z danych IMM wynika, że miesięcznie w internecie pojawia się kilkaset zapytań związanych z poszukiwaniem lekarza. Nawet w okresie letnim miesięcznie pojawia się blisko 1000 takich wpisów.

Badanie CBOS wykazało, że ponad połowie pytanych użytkowników internetu (59%) zdarzyło się weryfikować online diagnozę i zalecenia lekarza lub szukać po wizycie dodatkowych informacji.

Z kolei z danych IMM wynika, że miesięcznie w internecie pojawia się kilkaset zapytań związanych z poszukiwaniem lekarza. Nawet w okresie letnim miesięcznie pojawia się blisko 1000 wpisów z prośbą o polecenie lekarza.

Najczęściej informacje na ten temat internauci zamieszczają na Facebooku oraz Twitterze. Na Facebooku funkcjonują nawet specjalne profile, typu Polecam/Nie polecam lub Spotted, gdzie facebookowicze w skali lokalnej szukają informacji i dzielą się swoim doświadczeniem.

IMM sprawdził, że na zamieszczone posty w mediach społecznościowych z prośbą o polecenie lekarza w ciągu kilku minut pojawiają się dziesiątki odpowiedzi. W czerwcu pojawiły się 984 prośby o zarekomendowanie dobrego specjalisty, wywołując ponad 108 tys. interakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH