Puck: 12 Areopag Etyczny dla studentów medycyny

PO GODZINACH

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   12-08-2019, 15:40

Puck: 12 Areopag Etyczny dla studentów medycyny Areopag Etyczny to metoda szkolenia studentów medycyny z zakresu komunikacji lekarz-pacjent (fot. archiwum)

Już po raz 12. studenci medycyny spotkają się na Pomorzu, aby wraz z ekspertami Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio zdobywać wiedzę z zakresu komunikacji na linii lekarz-pacjent. Warsztaty pod hasłem Areopag Etyczny odbędą się w Pucku w dniach 25.08 – 1.09.2019r.

Pomysłodawcami szkoleń z komunikacji i etyki dla studentów medycyny pod nazwą Areopag Etyczny byli Ks. Jan Kaczkowski - założyciel Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz jego przyjaciel, Piotr Szeląg.

Areopag Etyczny to metoda szkolenia studentów medycyny z zakresu komunikacji lekarz-pacjent. Studenci uczą się przede wszystkim mówić pacjentom i ich bliskim rzeczy trudne, często te najtrudniejsze o niepomyślnym rokowaniu czy zbliżającej się śmierci. Metoda składa się z wiedzy teoretycznej, którą prezentują eksperci z dziedziny medycyny paliatywnej oraz warsztatów z komunikacji prowadzonych przez doświadczonych psychologów i profesjonalnych aktorów. Całość uzupełniona jest spotkaniami z praktykami z Puckiego Hospicjum. Prawdziwe historie chorych są poddawane głębokiej analizie, wspólnie omawiane i komentowane przez studentów i specjalistów.

Tegoroczna edycja uzupełniona będzie o treści oraz wnioski wynikające z Raportu o dobrym umieraniu, powstałego równolegle do kampanii społecznej Ostatnie Chwile Szczęścia, której celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej dobrego umierania oraz rozpoczęcie ogólnopolskiej dyskusji na ten temat.

Kampania Ostatnie Chwile Szczęścia ma na celu pokazanie, że umieranie to etap życia, tak samo ważny jak każdy inny. W tym etapie ogromne znaczenie ma nasza uważność na potrzeby osób w ostatniej drodze życia, okazanie szacunku i zapewnienie godności osobom umierającym.

Gośćmi tegorocznego Areopagu Etycznego będzie Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Andrzej Stefański, Główny Koordynator ds. Społecznych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE