Redemptoris Missio: zbieramy na karetkę misyjną

PO GODZINACH

Autor: Redemptoris Missio   26-04-2021, 17:03

Redemptoris Missio: zbieramy na karetkę misyjną W Kenii testy na Covid-19 są pełnopłatne i kosztują 80 dolarów (fot. Redemptoris Missio)

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" rozpoczęła zbiórkę środków na karetkę misyjną. Będzie mogła dowozić chorych na Covid-19 do najbliższego szpitala.

W Kenii w małej miejscowość Kithatu działa misyjny ośrodek zdrowia. Jest
jedynym miejscem, w którym tysiące chorych z okolicy mogą szukać pomocy.

80 dolarów za test
Personel ośrodka ma jednak ograniczone możliwości. W ośrodku nie ma lekarza, brakuje sprzętu i leków, dlatego najciężej chorych trzeba przewozić do szpitala. Nocą, w tropikalnej porze deszczowej pokonanie tej drogi zajmuje wiele godzin.

Obecnie sytuacja w Kenii jest bardzo trudna. Z powodu pandemii zamknięto wszystkie większe miasta, nie funkcjonują szkoły, wzrosły ceny żywności.

Testy na Covid-19 są pełnopłatne i kosztują 80 dolarów, w związku z tym stać na nie tylko najbogatszych mieszkańców tego kraju.

Zasięg epidemii nie jest znany
Ludzie, zwłaszcza starsi umierają z powodu niewydolności oddechowej, Covid-19 w swoim przebiegu bardzo przypomina też malarię, w Kenii trudno zatem określić przyczynę zgonu. Nikt nie zna prawdziwych rozmiarów epidemii w Afryce. Dostępne dane to zaledwie ułamek zachorowań i zgonów.

Karetka będzie przewodzić nie tylko chorych na Covid-19, ale również rodzące kobiety, którym trzeba przeprowadzić cesarskie cięcia lub zatamować krwotok i innych chorych, którzy wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Do tej pory funkcję karetki w Kithatu spełniał samochód dostawczy.

Prośba o wpłaty na konto
- Aby pomóc misjonarkom z Kethatu ratować ludzkie życie potrzebujemy 18 tys. zł - ocenia organizacja.

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć do akcji, mogą wpłacać pieniądze na konto Fundacji „Redemptoris Missio”:

Nr: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH