San Marino zaprasza turystów. Na miejscu można się zaszczepić na covid

PO GODZINACH

Autor: PAP   12-05-2021, 18:04

San Marino zaprasza turystów. Na miejscu można się zaszczepić na covid Szczepienia Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Od 17 maja w przypadku dwukrotnej rezerwacji co najmniej trzech noclegów w hotelach w San Marino w okresie 21 dni można będzie zaszczepić się przeciwko Covid-19 rosyjskim preparatem Sputnik V.

San Marino inauguruje w poniedziałek, 17 maja, "turystykę szczepionkową". Republika - enklawa położona na obszarze Włoch oferuje szczepienie za 50 euro za dwie dawki turystom, którzy zatrzymają się w tamtejszych hotelach. W pakiecie jest rosyjski Sputnik V.

Władze jednego z najmniejszych państw świata wydały rozporządzenie, na mocy którego począwszy od nowego tygodnia w przypadku dwukrotnej rezerwacji co najmniej trzech noclegów w hotelach w okresie 21 dni można będzie zaszczepić się przeciwko Covid-19 rosyjskim preparatem Sputnik V. Rezerwacji należy dokonać tydzień wcześniej.

Szczepionka w cenie 50 euro za dwie dawki jest dostępna dla wszystkich z wyjątkiem obywateli Włoch, ponieważ San Marino nie zawarło porozumienia z rządem w Rzymie w tej sprawie.

Rosyjska szczepionka nie została uznana przez Europejską Agencję Leków i nie jest stosowana we Włoszech.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH