Seszele czekają na turystów. Jest jeden warunek wjazdu

PO GODZINACH

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   07-03-2021, 12:14

Seszele czekają na turystów. Jest jeden warunek wjazdu Szczepienie przepustka do raju Fot. ShutterStock Data dodania: 21 grudnia 2022

Władze Seszeli poinformowały, że jeszcze w marcu otworzą granice dla turystów. Będą oni musieli przedstawić negatywny test na koronawirusa, ale nie będą po przyjeździe objęci kwarantanną.

- Seszele zostaną ponownie otwarte dla turystów z całego świata (...) 25 marca - powiedział Seychelles News Agency minister spraw zagranicznych i turystyki Sylvestre Radegonde. Wstępu do kraju nie mieliby tylko turyści z Republiki Południowej Afryki.

Urlopowicze będą potrzebowali negatywnego testu na koronawirusa wykonanego w ciągu 72 godzin przed przybyciem. Nie będą objęci kwarantanną, ale będą musieli zatrzymywać się w hotelach posiadających certyfikat zgodności z wymogami związanymi z pandemią.

Obowiązkowe będą: noszenie maseczek, dezynfekcja dłoni i zachowywanie dystansu społecznego.

- Mamy nadzieję, że da to gospodarce wytchnienie, którego potrzebuje gospodarka, kraj - powiedział Radegonde.

Władze zamknęły granice Seszeli na początku pandemii, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak podała agencja Reutera, przychody z turystyki spadły w tym kraju w 2020 roku o 61 proc.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w kraju do tej pory potwierdzono co najmniej 2618 przypadków Covid-19 i 11 zgonów. Szczepienia preparatem chińskiej firmy Sinopharm ruszyły w styczniu.

Dyskryminacja niezaszczepionych
Pomysł, by osoby zaszczepione mogły podróżować nie jest nowy. W marcu Komisja Europejska ma przedstawić propozycję stworzenia unijnych cyfrowych paszportów szczepień - poinformowała przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Certyfikaty, zwane często paszportami, jakie wydaje się osobom zaszczepionym przeciw Covid-19, mogą potencjalnie wyłączyć je spod części restrykcji, jednak w wielu krajach postrzegane są jako dyskryminujące.

"Pomysł na ujednolicony europejski system, który umożliwia każdej osobie gromadzenie informacji o swoich szczepieniach, testach COVID itp. Na jednym dokumencie cyfrowym (certyfikacie), jest dobry. Jednak… we wniosku pani Ursuli von der Leyen, pojęcie "przepustki" jest mylące w stosunku do celu, któremu to ma służyć" - napisała na Twitterze wicepremier Belgii Sophie Wilmes.

comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH