Seszele czekają na turystów. Jest jeden warunek wjazdu

PO GODZINACH

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   07-03-2021, 12:14

Seszele czekają na turystów. Jest jeden warunek wjazdu Szczepienie przepustka do raju Fot. ShutterStock Data dodania: 21 grudnia 2022

Władze Seszeli poinformowały, że jeszcze w marcu otworzą granice dla turystów. Będą oni musieli przedstawić negatywny test na koronawirusa, ale nie będą po przyjeździe objęci kwarantanną.

"W przypadku Belgii nie ma mowy o łączeniu szczepień ze swobodą przemieszczania się po Europie. Poszanowanie zasady niedyskryminacji jest bardziej fundamentalne niż kiedykolwiek, ponieważ szczepienia nie są obowiązkowe, a dostęp do szczepionki nie jest jeszcze powszechny" - zaznaczyła.

Zielona przepustka w Izraelu
Zaświadczenia takie działają już w Izraelu. Tzw. zielony paszport - przemianowany ostatecznie na "zieloną przepustkę", by uniknąć skojarzeń ze swobodnymi podróżami zagranicznymi - przysługuje w Izraelu tym osobom, które co najmniej tydzień wcześniej przyjęły drugą dawkę szczepionki oraz ponad 700 tys. osób, które przeszły zakażenie koronawirusem. Dokument jest ważny sześć miesięcy.

Od 21 lutego Izraelczycy posiadający "zieloną przepustkę" mogą korzystać z siłowni i basenów oraz uczestniczyć w wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Sklepy, centra handlowe czy targowiska są otwarte dla wszystkich, jednak część obiektów, w tym hotele i niektóre synagogi, są dostępne tylko po okazaniu indywidualnie wygenerowanego kodu QR, który można ściągnąć na telefon komórkowy lub otrzymać pocztą tradycyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH