"Ślepa wiara w specjalistów profesorów onkologii jest głupotą"

PO GODZINACH

Autor: MZ/rynekaptek.pl   28-04-2017, 12:42

"Ślepa wiara w specjalistów profesorów onkologii jest głupotą" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ślepa wiara w wysokiej klasy specjalistów profesorów onkologii i innych chorób, że was wyleczą, jest również głupotą. Przecież codzienna praktyka dobitnie pokazuje, że metody przez nich stosowane są nie skuteczne - twierdzi autor petycji. Co na to MZ?

Do Kancelarii Rady Ministrów wpłynęła petycja w sprawie profilaktyki antynowotworowej i leczenia metodami chorób nowotworowych metodami naturalnymi. - Polska nie robi nic w celu upowszechnienia naturalnych metod zapobiegających chorobom. Kompletnie nie jest szerzona wiedza na temat, jak zapobiegać chorobom, jak się odżywiać, a końcu jak je skutecznie leczyć – pisze autor petycji.

Jak dalej wyjaśnia, na bazie własnego i innych osób doświadczenia wie, że "są w 100 procentach skuteczne i proste sposoby na wyleczenie takich chorób jak nowotwory wszystkich rodzajów, stwardnienie rozsiane, choroba Alzheimera czy RZS (reumatoidalne zapalenie stawów)".

"Jestem osobą po chorobie nowotworowej (bardzo duży góz mózgu) i można by powiedzieć, że cudem zostałem uzdrowiony z tej choroby, ale ja powiem, że tak naprawdę to wyleczyłem się sam ciężką pracą i wiedzą, którą musiałem zdobyć, będąc do tego zmuszonym" (pisownia oryginalna).

Autor petycji stwierdza też, że „Polska nie robi nic w celu upowszechnienia naturalnych metod zapobiegających chorobom” oraz stawia tezę:

"Również ślepa wiara w wysokiej klasy specjalistów profesorów onkologii i innych chorób, że was wyleczą, jest również głupotą. Przecież codzienna praktyka dobitnie pokazuje, że metody przez nich stosowane są nie skuteczne. Przecież na co dzień widzimy, że setki ludzi umiera w szpitalach, hospicjach albo po cichu we własnych domach na choroby, które są wyleczalne w 100%" (pisownia oryginalna).

Dalej: "Marnotrawienie wielomilionowych sum pieniędzy na tego typu lecznicze procedury przynosi tylko jeden skutek - bogacenie się zagranicznych firm farmaceutycznych i wysługujących się im lekarzy. Oni doskonale wiedzą, że nie ma lepszego interesu, na którym można by lepiej zarobić, jak ludzkie zdrowie".

W odpowiedzi na petycję, resort zdrowia dyplomatycznie odpowiada, że Departament Zdrowia Publicznego podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym, w tym chorobom nowotworowym.

Działania te polegają na zwiększeniu świadomości zdrowotnej społeczeństwa, edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyce chorób - czytamy w odpowiedzi.

Więcej: http://www.bip.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH