Student medycyny: "pokonaj raka sokiem z buraka"

PO GODZINACH

Autor: warszawa.wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   26-06-2017, 09:24

Student medycyny: "pokonaj raka sokiem z buraka" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

„Rak umiera w 42 dni. Austriacki sok wyleczył ponad 45 tys. ludzi”. Chodzi o sok z buraka. Takie teksty umieszcza na swojej stronie internetowej student szóstego roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Co na to władze uczelni?

Dwie studentki WUM zaalarmowały władze uczelni w sprawie studenta szóstego roku medycyny Wojciecha R. Prowadzi stronę Warsztat Dobrego Słowa, na której zachęca do porzucenia medycznych sposobów leczenia raka na rzecz tzw. medycyny naturalnej. Z jego wpisów wynika, że wierzy w spisek świata medycznego, który od lat ukrywa lekarstwo na raka. Profil Warsztatu na Facebooku śledzi ponad 24 tys. ludzi.

O czym pisze student? Na przykład zamieścił artykuł: „Rak umiera w 42 dni. Austriacki sok wyleczył ponad 45 tys. ludzi”. Chodzi o sok z buraka. Lub: "Pokonaj raka w 42 dni sokiem z buraka, alkaliczną wodą bądź pestkami moreli. Chemioterapia, a nie rak, wykańcza ludzi".

- To zachowanie głęboko niemoralne i nieetyczne. Nie można przejść obok tego obojętnie. Naprawdę trzeba podejść poważnie do sprawy, bo ten człowiek niebawem będzie miał dyplom lekarza - mówi Marta Ogrodnik, która właśnie kończy medycynę na WUM.

Była na jednym roku z Wojciechem R., ale nie znała go osobiście. - Wiem, że chwalił się wśród innych studentów, że zarabiał dzięki reklamom wyświetlanym na stronie. Miał tam podane też konto na darowizny - stwierdza Marta.

Kiedy sprawą zainteresowała się uczelnia, Wojciech R. usunął ze strony najbardziej kontrowersyjne artykuły. Prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM, poinformował Gazetę Wyborczą, że sprawę bada rzecznik dyscyplinarny w WUM prof. Bartosz Łoza.

Więcej: warszawa.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH