Ta instytucja stawia wybór: szczepienie albo pożegnanie z pracą

PO GODZINACH

Autor: tvp.info/ rynekaptek.pl   19-02-2021, 20:01

Ta instytucja stawia wybór: szczepienie albo pożegnanie z pracą W Watykanie pracownicy mają wybór: szczepienie albo brak pracy Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Każdy, kto nie zaszczepi się przeciwko COVID-19, może stracić pracę w Watykanie – wynika z dekretu przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Państwa Miasta Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello, wydanego 8 lutego.

Pracownik, który odmawia przyjęcia szczepionki, która "chroni zdrowie obywateli, mieszkańców i pracowników Państwa Miasta Watykańskiego, ponosi odpowiedzialność i konsekwencje różnego stopnia, które mogą sięgać aż do rozwiązania stosunku pracy".

Wyjątkiem są osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą przyjąć szczepionki - informuje TVP Info.

Dekret wspomina nie tylko o obecnych zatrudnionych w Watykanie, ale też kandydatów do pracy.

Nota podkreśla, że szczepienia pozostają dobrowolne, zaś odwołanie się do norm prawnych obowiązujących w Watykanie od 2011 roku „należy traktować jako narzędzie, które w żadnym przypadku nie ma charakteru nakładania sankcji lub karnego, a raczej ma na celu umożliwienie elastycznego i proporcjonalnego balansu między ochroną zdrowia wspólnoty i swobodą indywidualnego wyboru bez wprowadzania jakiejkolwiek formy represji”.

Więcej: https://www.tvp.info/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH