TVP.Info nieobiektywnie o proteście młodych lekarzy

PO GODZINACH

Autor: wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   16-10-2017, 11:43

TVP.Info nieobiektywnie o proteście młodych lekarzy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Autor portalowego tekstu na TVP.Info wyliczał luksusy, w jakie opływają młodzi lekarze prowadzący protest głodowy, domagając się podwyżki płac. Okazuje się jednak, że z faktami ma on niewiele wspólnego.

Zdaniem TVP.Info, Katarzyna Pikulska, biorąca udział w proteście, ma "regularnie odwiedzać egzotyczne zakątki świata" i jeździć mustangiem, a Tomasz Rynkiewicz "gustuje w kanapkach z kawiorem i drogich trunkach".

Materiał został oparty o zdjęcia, które można znaleźć na profilach lekarzy w mediach społecznościowych. Jego autor nie zadał sobie trudu, żeby dowiedzieć się czegokolwiek o kontekście, w jakim te zdjęcia powstały. W przypadku Pikulskiej portal zapomniał wspomnieć, że na przykład zdjęcie lekarki z „egzotycznych wakacji” powstało w czasie, kiedy była na misji medycznej.

"Coś podobnego!!! To foto Kasi Pikulskiej z Kurdystanu zostało zrobione przeze mnie w przerwie nieustannej pracy w szpitalu 50 km od Mosulu!!!" - napisał z oburzeniem działacz humanitarny Paweł Szczuciński. Zamieścił też zdjęcia pokazujące inną stronę pobytu lekarki w Kurdystanie.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH