W Rosji zarejestrowano pierwszy lek inhalacyjny zapobiegający komplikacjom po zakażeniu Covid-19

PO GODZINACH

Autor: PAP   02-06-2021, 14:55

W Rosji zarejestrowano pierwszy lek inhalacyjny zapobiegający komplikacjom po zakażeniu Covid-19 Rosja poinformowała o zarejestrowaniu leku inhalacyjnego mającego zapobiegać burzy cytokinowej. Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Rosyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o zarejestrowaniu leku inhalacyjnego Leitragin, który leczy wywołane koronawirusem zapalenie płuc i zapobiega tej chorobie.

  • Leitragin to pierwszy lek, który ma zapobiegać wywoływanej przez SARS-CoV-2 burzy cytokinowej i leczyć ją
  • Badanie kliniczne nad lekiem przeprowadzono jedynie na grupie 320 osób

Jak informuje agencja TASS Leitragin to pierwszy preparat, który ma zapobiegać burzy cytokinowej i walczyć z nią.

Rozpoczęto masową produkcję

Obecnie rozpoczyna się już przemysłowa produkcja leku opracowanego przez Federalną Agencję Medyczno-Biologiczną - dodano w komunikacie resortu zdrowia.

Leitragin to pierwszy lek, który ma zapobiegać wywoływanej przez SARS-CoV-2 burzy cytokinowej i leczyć ją - informuje agencja TASS. Burza cytokinowa to groźna, nadmierna reakcja immunologiczna organizmu na zakażenie. Może potęgować stan zapalny i doprowadzić do zespołu ostrej niewydolności oddechowej oraz innych powikłań narządowych powodujących zwiększoną śmiertelność.

Badanie kliniczne na grupie 320 osób

Podczas badań klinicznych Leitraginu, w których wzięło udział 320 pacjentów przechodzących w sposób umiarkowany Covid-19, żaden z badanych nie zmarł, ani nie rozwinął poważnej formy choroby.

Pacjenci, którzy przyjmowali Leitragin wyzdrowieli w ciągu około ośmiu dni, osoby, które otrzymywały standardowe leczenie - czternastu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH