Wakacje w Afryce w zamian za testowanie szczepionki

PO GODZINACH

Autor: Rzeczpospolita/rynekaptek.pl   25-05-2017, 15:48

Wakacje w Afryce w zamian za testowanie szczepionki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uczeni z Uniwersytetu w Helsinkach, Uniwersytetu w Goeteborgu i amerykańskiego Johns Hopkins University proponują wakacje w Beninie w zamian za wzięcie udziału w teście szczepionki na bakterie pałeczki okrężnicy.

Jak podaje Rzeczpospolita projekt zakłada, że w badaniach weźmie udział 800 osób w wieku od 18 do 65 lat, cieszących się dobrym zdrowiem, które - w grupach liczących po 30 osób - będą miały okazje spędzić dwa tygodnie w mieście Grand Popo w Beninie.

Znajduje się tam m.in. fińsko-afrykańskie centrum kulturalne Ville Karo. Połowa uczestników wakacji otrzyma testowaną szczepionkę - połowie zostanie zaś podane placebo.

Celem projektu jest przetestowanie szczepionki, która może w przyszłości ratować życie dzieciom w krajach rozwijających się. Szczepionka ma zwalczać enterotoksynogenny szczep bakterii Escherichia coli wywołujący śmiertelnie groźną biegunkę.

Zdaniem organizatorów akcji, oferta jest atrakcyjna, ponieważ turyści będą mieli okazję odwiedzić Afrykę Zachodnią, która rzadko znajduje się w ofertach biur podróży.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH