Webinar: współczynnik DDD w szpitalnej gospodarce antybiotykowej

PO GODZINACH

Autor: OIA Katowice/ rynekaptek.pl   17-02-2021, 21:04

Webinar: współczynnik DDD w szpitalnej gospodarce antybiotykowej Izba aptekarska w Katowicach zaprasza na webinar Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska zaprasza farmaceutów aptek szpitalnych na certyfikowane szkolenie webinarowe z dr Katarzyną Michalik, które odbędzie się 22 lutego (poniedziałek) 2021 r. o godz. 18.00.

W programie spotkania wykład "Współczynnik DDD jako narzędzie regulujące szpitalną gospodarkę antybiotykową" wygłosi dr Katarzyna Michalik.

Najpopularniejszym i rekomendowanym obecnie systemem do monitorowania gospodarki antybiotykowej jest system DDD/ATC wykorzystujący definiowane dawki dobowe i korzystający z klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej. Najważniejszą zaletą tego systemu jest jego powszechność - można porównywać zużycie antybiotyków pomiędzy różnymi państwami, jak również zużycie danej substancji leczniczej bez względu na zastosowaną dawkę czy postać.

Podczas spotkania padnie odpowiedź na pytania: jak zrozumieć sens DDD, jak przygotować dane do analizy, jak wyliczyć zużycie antybiotyków w DDD oraz jak zinterpretować otrzymane dane.

Za udział w spotkaniu będzie można otrzymać 2 punkty.

Więcej: https://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH