Węgry: po Pfizera lub Modernę do .... cukierni

PO GODZINACH

Autor: PAP   20-04-2021, 19:01

Węgry: po Pfizera lub Modernę do .... cukierni Węgierski cukiernik wpadł na oryginalny pomysł Fot. ShutterStock Data dodania: 19 grudnia 2022

Węgierska cukiernia przygotowała różne rodzaje pianek, podawanych ze strzykawkami, w pięciu wariantach noszących nazwy preparatów, którymi można się zaszczepić na Węgrzech.

Deser o nazwie AstraZeneca czy pizza Sputnik – przed takimi wyborami stają dziś na Węgrzech miłośnicy szczepionek, chcący skosztować najnowszych propozycji węgierskich cukierników i kucharzy. Produkty te idą jak woda – twierdzi portal Bors.

Zastrzyk Musu
- Któregoś dnia zaproponowałam mężowi, żebyśmy stworzyli desery, nazywające się tak jak szczepionki - powiedziała kierowniczka cukierni Sulyan z miejscowości Veresegyhaz, Katalin Benkoe.

Cukiernia przygotowała różne rodzaje pianek, podawanych ze strzykawkami, którymi można zamiast łyżeczki wysysać zawartość. "Zastrzyk Musu" występuje w pięciu wariantach noszących nazwy preparatów, którymi można się zaszczepić na Węgrzech: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinopharm i Sputnik.

Sputnik ma smak grejpfrutowy, Moderna - kokosowy, AstraZeneca - cytrynowy, Pfizer - zielonej herbaty, a Sinopharm jest słodko-kwaśny. Różnią się też kolorami, np. Sinopharm ma na wierzchu żółtą galaretkę, Moderna - niebieską, a Pfizer - zieloną.

Na początku było dziwnie
Benkoe powiedziała, że początkowo goście dziwnie patrzyli na sprzedawców, widząc za szybą Modernę czy Pfizera, ale szybko zaczęły się one cieszyć popularnością.

- Okazało się, że to dobry pomysł, kupuje je wiele osób. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób możemy wnieść trochę radości w nasze codzienne życie - oznajmiła.

Media podkreślają, że dobrą stroną tych "szczepionek" jest to, że nie trzeba się na nie rejestrować i swobodnie można wybrać taką, jaka się najbardziej podoba, a jedyny skutek uboczny to uśmiech, choć u niektórych zaszczepionych może wystąpić uzależnienie.

Sputnik jest z owczym serem
Na podobny pomysł wpadła pizzeria Pizza Astra, która zaproponowała pizze o nazwach Astra (z kurczakiem, kukurydzą i czerwoną cebulą), Pfizer (z serami mozzarella, cheddar i gorgonzola oraz salami), Sputnik (z pieczoną wieprzowiną i cerem owczym) oraz Moderna (z szynką, bekonem i serem).

Pizze szczepionkowe są popularne w Budapeszcie, ale jeszcze bardziej w Segedynie i Peczu. 100 ft (1,26 zł) z każdego sprzedanego egzemplarza pizzeria przeznacza na cele charytatywne: w Budapeszcie na jeden ze szpitali, a w pozostałych miastach - na schronisko dla zwierząt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH