Wrocław: Wirtualne Muzeum Farmacji

PO GODZINACH

Autor: farmacja.umed.wroc.pl/ rynekaptek.pl   05-01-2021, 15:02

Wrocław: Wirtualne Muzeum Farmacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach projektu Wirtualne Muzea Wrocławia, prezentującego zasoby muzeów uczelnianych, można online zwiedzić Wirtualne Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Eksponaty są prezentowane w formie zdigitalizowanych modeli 3D, wykonanych dzięki współpracy z Fundacją Collect kierowaną przez Macieja Mosura.

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu rozpoczęło współpracę z Fundacją Collect w 2019 roku. W międzyczasie z jej działalnością zapoznali się przedstawiciele innych muzeów uczelnianych we Wrocławiu. I tak powstał projekt "Wirtualne Muzea Wrocławia": www.wirtualnemuzea.wroclaw.pl

- Proces był skomplikowany i pracochłonny, ale efekty robią wrażenie. - Początki polegały na wyborze odpowiednich eksponatów do digitalizacji. Szybko okazało się, że nie jest to prosta sprawa, ponieważ materiały, z których wykonane były poszczególne przedmioty, wymagały różnych rozwiązań. Same przedmioty również sprawiały kłopot. Przykładowo, trzeba było poszukać rozwiązania, aby szalki wag podczas obracania się platformy pozostały w miejscu. Ponadto fundacja dysponowała innym, słabszym sprzętem, przez co skanowanie 3D zabierało sporo czasu - opisuje dr hab. Edyta Izabela Rudolf z wrocławskiego Muzeum Farmacji.

Więcej: www.farmacja.umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH