Zakopane: był poszukiwany listem gończym. Wpadł przez brak maseczki

PO GODZINACH

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   13-10-2020, 14:31

Zakopane: był poszukiwany listem gończym. Wpadł przez brak maseczki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zakopiańscy policjanci zatrzymali jednego dnia czterech mężczyzn, ponieważ ci nie mieli założonych maseczek. Po wylegitymowaniu okazało się, że są poszukiwani. Jeden z nich listem gończym – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani w poniedziałek, 12 października - trzech z nich w Zakopanem, a jeden w Murzasichlu. W obu przypadkach podjęcie interwencji policyjnej związane było z brakiem maseczki ochronnej.

- Tatrzańscy policjanci na bieżąco kontrolują stosowanie obowiązujących nakazów w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Szczególną uwagę zwracają na osoby nienoszące maseczek ochronnych. Policjanci podejmując interwencję wobec takiej osoby w pierwszej kolejności ustalają jej tożsamość. Tylko wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci podczas takich interwencji ujawnili i zatrzymali cztery poszukiwane osoby - relacjonował rzecznik.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym, a ponadto kierował pojazdem pomimo cofniętych mu uprawnień. Kolejny zatrzymany był poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia jego miejsca pobytu. Trzeci z poszukiwanych wpadł na Krupówkach i po wpłaceniu zaległej grzywny uniknął kary więzienia. Czwarty to 29-latek z Kielc, który został zatrzymany do odbycia kary więzienia.

Szymon Bafia, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH