38 osób pracuje nad polityką lekową w Ministerstwie Zdrowia

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJ/rynekaptek.pl   16-10-2009, 18:00

 38 osób pracuje nad polityką lekową w Ministerstwie Zdrowia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia pracuje 38 osób - poinformował nas Piotr Olechno, szef biura prasowego resortu.

To odpowiedź na zapytanie o zasoby kadrowe tych działów instytucji opieki zdrowtnej, które odpowiadają za politykę lekową. Wcześniej informowaliśmy o sytuacji w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Departamencie Gospodarki Lekami NFZ.

W Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji wyższe stanowiska w służbie cywilnej zajmują dwie osoby, stanowiska koordynujące – cztery osoby, stanowiska samodzielne – osiem osób, stanowiska specjalistyczne – 17 osób i stanowiska wspomagające – zajmuje sześć osób.

Dane uzyskane z resortu wskazują na sporą rotację. W kolejnych latach z pracy w Departamencie odeszło 18 osób (2007 – pięć osób, 2008 – dziewięć osób, w okresie od dnia 1 stycznia do 30 września 2009 roku – cztery osoby).

– W zakresie zwiększenia obsady etatowej Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji trwa procedura uruchomienia naboru na wyższe stanowisko w służbie cywilnej. Departament nie zgłasza innych wniosków o wszczęcie postępowań naborowych – informuje biuro prasowe MZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH