Balicki o ustawie: ilość nieznaczną narkotyku trzeba doprecyzować

POLITYKA LEKOWA

Autor: Gazeta Wyborcza/rynekaptek.pl   18-03-2011, 09:56

Balicki o ustawie: ilość nieznaczną narkotyku trzeba doprecyzować Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poseł SLD Marek Balicki zgłosił wniosek o doprecyzowanie, co w nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oznacza określenie "nieznaczna ilość" narkotyku.

 

Parlamentarzyści z sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęli poprawki do rządowego projektu, w którym znajduje się m.in. zapis, że sąd, a nawet prokurator, będzie mógł umorzyć sprawę, jeśli zatrzymana osoba posiadająca nieznaczną ilości narkotyku przekonująco wyjaśni, że ma go na użytek własny.

Poseł SLD Marek Balicki zgłosił wniosek o doprecyzowanie, co oznacza "nieznaczna ilość". W  jego opinii, ostrze ustawy wymierzone jest w tych, którzy posiadają marihuanę w niewielkiej ilości.

Wskazał, że większość spraw, które kończą się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu dotyczy użytkowników jednego, dwóch lub trzech gramów marihuany, czyli ilości – według posła – super nieznacznej. Jego zdaniem, potrzebne byłoby określenie w rozporządzeniu tabeli wartości granicznych, na wzór tych, które obowiązują w Czechach, Niemczech czy Portugalii.

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH