Bayer będzie dystrybutorem insuliny Biotonu w Chinach

POLITYKA LEKOWA

Autor: Parkiet/rynekaptek.pl   10-07-2009, 20:21

Bayer kupił za 31 milionów euro prawa do marketingu i dystrybucji w Chinach leku insulinowego pod nazwą handlową SciLin produkowanej przez Bioton.

Umowa ma obowiązywać przez 15 lat. Szacowana wysokość przychodów w okresie trwania umowy wynosi 1,5-2 mld dolarów.

– Warunki handlowe są satysfakcjonujące. Rozważamy współpracę z Bayerem także na innych rynkach – powiedział prezes Biotonu, Janusz R.Guy.

Według części analityków wartość sprzedaży może być nawet wyższa niż szacuje spółka.

– Jeśli produkt się dobrze przyjmie, to możliwe jest, że wartości sprzedaży będą jeszcze wyższe. W pełni wymierne korzyści będą widoczne dopiero w 2012 roku – sądzi Paweł Burzyński, analityk DM BZ WBK.

– Wydaje się, że dystrybucja leku będzie się odbywała poprzez Bayer, który może być jedynie pośrednikiem w całym procesie sprzedaży insuliny w Chinach. Jako że Bioton będzie wykorzystywał sieć dystrybucyjną Bayeru, odda mu część marży, ale na pewno znacząco powiększy się przychód Biotonu – uważa Tomasz Jachowicz, analityk BM DnB Nord.

Bioton podał, że aktualne badania szacują, iż terapią diabetologiczną w Chinach objętych jest ok. 40 mln pacjentów. Rynek insuliny jest najszybciej rosnącym segmentem rynku preparatów diabetologicznych w Chinach, z prognozowanym wzrostem ponad 40 proc. rocznie.

Inwestorzy na warszawskiej giełdzie na wieść o megakontrakcie zaczęli skupować akcje Biotonu. Po miesiącach spadku akcji spółki, jest szansa, że Bioton znowu stanie się maszynką do zarabiania pieniędzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH