FDA zarejestrował lek antyarytmiczny

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJ/rynekaptek.pl   21-07-2009, 16:56

Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków zarejestrował Multaq (dronedarone) dla pacjentów z migotaniem lub trzepotaniem przedsionków - poinformował producent leku, firma Sanofi – Aventis.

Wprowadzenie produktu na rynek USA planowane latem 2009 roku.

Multaq jest lekiem antyarytmicznym wskazanym w zmniejszaniu ryzyka hospitalizacji z przyczyn sercowo-naczyniowych pacjentów z napadowym lub przetrwałym migotaniem lub trzepotaniem przedsionków (AF/AFL) z niedawno przebytym epizodem AF/AFL oraz dodatkowymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego, będących na rytmie zatokowym lub u których będzie wykonana kardiowersja.

Urząd ds. Żywności i Leków zatwierdził lek w oparciu o pięć międzynarodowych, wieloośrodkowych, randomizowanych badań klinicznych, obejmujących prawie 6300 pacjentów.

Skuteczność i bezpieczeństwo leku u pacjentów z AF/AFL analizowano w badaniu ATHENA. Rozpoczynanie terapii lekiem jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, u których niedawno wystąpiła dekompensacja wymagająca hospitalizacji lub skierowania do wyspecjalizowanego leczenia niewydolności serca.

Częstotliwość występowania migotania przedsionków rośnie na całym świecie w związku
ze starzeniem się populacji. Choroba ta stanowi coraz większy problem medyczny, dotykający ok. 2,5 miliona osób w Stanach Zjednoczonych i 4,5 miliona w Unii Europejskiej.

Dokumentacja rejestracyjna Multaq jest aktualnie analizowana przez Europejską Agencję Leków (EMEA).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH