Gdzie udać się po leki w czasie wyprawy na Wyspy

POLITYKA LEKOWA

Autor: wiadomosci24.pl/rynekaptek.pl   25-02-2011, 15:02

W Wielkiej Brytanii farmaceuci udzielają porad dotyczących leków dostępnych bez recepty oraz leczenia niegroźnych chorób.

Portal Wiadomości 24 doradza, jak korzystać z usług aptek w Wielkiej Brytanii:

„Do największych sieci aptek należą: Boots, Superdrug, Alliance Pharmacy oraz Lloyds Pharmacy. Przed wykupieniem recepty trzeba wypełnić rubryki na odwrocie i podpisać się. Leki odmierzane są zazwyczaj z opakowania zbiorczego, a dla każdego pacjenta przygotowuje się osobne opakowanie i etykiety” – informuje portal.

Na zamówione leki maksymalnie czeka się 24 godziny. Przeważnie odbiera się je osobiście, jednak zdarzają się apteki, które dostarczają medykamenty pod wskazany adres.

Większość aptek otwarta jest w normalnych godzinach pracy sklepów, a więc od 9 do 17, niekiedy do godziny 18. W niektórych aptekach około godziny 13 obowiązują półgodzinna lub godzinna przerwa.

W Londynie działa jedyna w Wielkiej Brytanii apteka całodobowa - Zafash Pharmacy. Apteki Westbury Chemists oraz Bliss Chemist otwarte są siedem dni w tygodniu od godziny 9 do północy. W nocy i w dni świąteczne działają apteki dyżurne. Ich adresy znaleźć można na drzwiach wszystkich innych aptek w mieście.


Więcej: http://www.wiadomosci24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH