Handlarz sfałszowanych leków na potencję zatrzymany

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP, Express Ilustrowany/rynekaptek.pl   15-10-2010, 12:06

Podróbkami viagry i innych leków stosowanych w zaburzeniach potencji handlował przez internet 41-latek zatrzymany przez policję w Dąbrowie Górniczej.

Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu kilku suplementów na potencję, które zawierały niedozwolone substancje lecznicze, m.in. sildenafil wchodzący w reakcje z innymi lekami (nie może być stosowany np. przez osoby chore na serce).

Jak podaje Express Ilustrowany, mimo nagłośnienia sprawy wycofania tych preparatów z rynku, klienci wciąż pytają w aptekach o możliwość ich zakupu, oferując za nie nawet czterokrotnie wyższą cenę.

Popyt na substancje stosowane w zaburzeniach erekcji może prowadzić do wzrostu liczby produktów fałszowanych, sprzedawanych poza legalnym źródłem obrotu.

PAP informuje o zatrzymaniu w Dąbrowie Górniczej mężczyzny, który przewoził autem około 10 tys. tabletek viagry, mających leczyć zaburzenia potencji. Policjanci sprawdzają, czy ich stosowanie mogło zagrażać życiu lub zdrowiu.

Czarnorynkową wartość zabezpieczonych pigułek oszacowano na około 180 tys. zł. Gdyby były to oryginalne leki, ich wartość byłaby przynajmniej trzykrotnie większa.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia za posiadanie i wprowadzanie do obrotu specyfików bez zezwolenia i sprzedaż towarów z podrobionymi znakami handlowymi.

Viagrę i podobnie działające leki legalnie można kupić jedynie w aptekach, na podstawie recepty wydanej przez lekarza. Ktokolwiek decyduje się na ich zakup w inny sposób, np. przez internet, ryzykuje – w najlepszym przypadku – że lek w ogóle nie zadziała. W skrajnych wypadkach może się to jednak skończyć uszczerbkiem na zdrowiu lub narażeniem życia.

 

 

 

 


Podróbkami viagry i innych leków stosowanych w zaburzeniach potencji handlował przez internet 41-latek zatrzymany przez policję w Dąbrowie Górniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH