II edycja konkursu Zdrowa Gmina

POLITYKA LEKOWA

Autor: LJX/rynekaptek.pl   07-02-2011, 17:45

II edycja konkursu Zdrowa Gmina Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zachorowalność na nowotwory w Polsce jest wciąż niepokojąca. Polacy niechętnie korzystają z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Pilotażowa edycja konkursu Zdrowa Gmina pokazała, że zaangażowanie gmin w budowanie świadomości zdrowotnej wśród mieszkańców przynosi rezultaty.

Dlatego Polska Unia Onkologii kontynuuje program Zdrowa Gmina, rozszerzając go na kolejne województwa.

W ramach konkursu zostaną wyłonione gminy, które będą miały najwyższy wzrost procentowy liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne finansowane przez NFZ i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych w okresie od marca do sierpnia 2011 roku.

W Polsce co roku 14 000 kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi, z czego ponad jedna trzecia umiera. Na raka szyjki macicy rocznie zapada 3 500 kobiet, co druga przegrywa z nowotworem. Każdego roku na raka jelita grubego zachorowuje ponad 13 tys. osób, a ponad 9 tys. z nich umiera.

Aby zmienić te statystyki i zachęcić Polaków do korzystania z bezpłatnych badań skryningowych, które pozwalają wykryć nowotwór już we wczesnym stadium, Polska Unia Onkologii po raz drugi organizuje konkurs Zdrowa Gmina. Do udziału w nim zostały zaproszone gminy z 6 województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH