IMS Health: sprzedaż leków wzrosła we wrześniu o 9,5 procent

POLITYKA LEKOWA

Autor: IMS Health/rynekaptek.pl   08-10-2010, 13:33

IMS Health: sprzedaż leków wzrosła we wrześniu o  9,5 procent Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rynek apteczny we wrześniu 2010 wzrósł o około 9,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku i o 25 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca - wynika z danych firmy badającej rynek farmaceutyczny IMS Health.

 Sprzedaż leków i produktów farmaceutycznych z hurtowni do aptek w Polsce (mierzona w zł na poziomie cen hurtowych netto) wzrosła we wrześniu 2010 roku o około 9,5  proc. w ujęciu rok do roku i przekroczyła 2,1 mld złotych. W porównaniu do sierpnia 2010 wartość rynku wzrosła o 25 procent.

– Ponad dziewięcioprocentowy wzrost wartości rynku aptecznego we wrześniu to dobra wiadomość dla hurtowni, dla których wyniki osiągane w drugim półroczu mają często decydujący wpływ na rezultat całego roku. Jeśli w ostatnich trzech miesiącach wzrost wartości rynku w ujęciu rok do roku utrzyma się na poziomie dziewięciu procent, to cały rok powinien zamknąć się sześcioprocentowym wzrostem – komentuje Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

– Warto zauważyć, że tegoroczny wrzesień przyniósł ponadto rekordową miesięczną sprzedaż z hurtowni do aptek: 2,1 mld złotych – tak wysokiej sprzedaży do tej pory nie notowaliśmy – dodaje Gawroński.

Łącznie po dziewięciu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za 16,7 miliardów złotych, o 5,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH