Jest projekt nowego programu zapobiegania krwawieniom u dzieci z hemofilią - oby teraz znalazły się pieniądze

POLITYKA LEKOWA

Autor: Luiza Jakubiak/rynekaptek.pl   08-09-2009, 06:19

Jest projekt nowego programu zapobiegania krwawieniom u dzieci z hemofilią - oby teraz znalazły się pieniądze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia pracują nad jednolitym programem zdrowotnym, który miałby łączyć zadania dotychczasowego Narodowego Programu Leczenia Hemofilii na lata 2005-2011 z programem NFZ zapobiegania krwawieniom u dzieci z hemofilią A i B.

Płatnik zwraca szczególną uwagę na program dostaw domowych. Dokładne rejestry pacjentów pozwolą na monitorowanie sposobu leczenia oraz analizę efektywności, także kosztowej leczenia. Zdaniem NFZ, koncepcja dostaw domowych ograniczy straty koncentratów czynników krzepnięcia, związanych z niedostosowaniem do potrzeb pacjentów wielkości wydanych opakowań. Eliminuje także zagrożenie przeterminowania zakupionych koncentratów.

Jak się się bowiem okazuje, ok. 40 proc. zakupionych w 2008 roku na potrzeby profilaktyki czynników zostało nie wykorzystane i było zagrożone przeterminowaniem. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności budowania i finansowania zapasów na dotychczasowym poziomie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH