Już wkrótce „polska mapa zaszczepionych” na COVID-19

POLITYKA LEKOWA

Autor: PAP   31-05-2021, 07:11

Już wkrótce „polska mapa zaszczepionych” na COVID-19 W czerwcu pojawi się ogólnodostępna "mapa osób zaszczepionych". Mapa pobrań (fot. screen).png

W czerwcu pojawi się ogólnodostępna mapa osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Będzie można sprawdzić, ile osób w gminie, powiecie, czy województwie jest zaszczepionych.

  • "Dziennik Gazeta Prawna" powołując się na źródła w kancelarii premiera podaje, że w czerwcu pojawi się "mapa zaszczepionych" na COVID-19
  • Mapa będzie uwzględniać dane dotyczące miejsca zamieszkania, a nie miejsce zaszczepienia osób, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19
  • Mapa z podziałem na województwa, powiaty i gminy będzie publicznie dostępna na stronie internetowej od ok. 10 czerwca

 

Dostępna mapa będzie uwzględniać dane dotyczące miejsca zamieszkania, a nie miejsce zaszczepienia osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19 - wynika z informacji "Dziennik Gazeta Prawna" ze źródła w kancelarii premiera.

Wskaźnik osób zaszczepionych zdecyduje o zwycięstwie gmin w rządowym konkursie 

"To duża różnica, bo część mieszkańców podróżowała do oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości, by móc jak najszybciej przyjąć zastrzyk chroniący przed COVID-19. Dlatego nawet dokładna liczba podanych szczepionek w konkretnym mieście niewiele mówi o wskaźniku zaszczepionej populacji. A to właśnie on będzie decydował o zwycięstwie w ogłoszonym niedawno przez rząd konkursie na najbardziej odporną gminę" - podkreśla dziennik.

"DGP" informuje, że mapa z danymi o liczbie zaszczepionych mieszkańców z podziałem na województwa, powiaty i gminy będzie publicznie dostępna na stronie internetowej od ok. 10 czerwca.

Polacy szczepią się czterema preparatami

W Polsce dostępne są cztery szczepionki na COVID-19. To dwudawkowe preparaty firm: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca oraz jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH