Kolejna odsłona sporu o dystrybucję bezpośrednią

POLITYKA LEKOWA

Autor: NIA, LJ/rynekaptek.pl   30-09-2010, 10:18

Kolejna odsłona sporu o dystrybucję bezpośrednią

Naczelna Izba Aptekarska informuje o wygranym sporze z GIF przed WSA w Warszawie w sprawie bezpośredniej sprzedaży leków.


Podmiot prowadzący dystrybucję bezpośrednią zniknął z pola widzenia polskiego prawa, ale w tej sprawie rozwinęła się wymiana pism i skarg do sądu między GIF i NIA.
                                                      
W maju do kancelarii GIF wpłynął wniosek NIA o wszczęcie postępowania administracyjnego w przedmiocie zbadania zgodności z prawem prowadzonej przez AZ UK Limited działalności w zakresie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, a w szczególności o ustalenie czy prowadzona przez spółkę działalność obrotu hurtowego produktami leczniczymi odbywa się na podstawie zezwolenia oraz czy podmiot ten spełnia wymagania określone przepisami ustawy, w tym PF.
 
Inspektorat zwrócił podanie Izby Aptekarskiej ze względu na niewłaściwość organu, do którego zostało wniesione, wskazując, że wykonuje swoje zadania na terenie RP i może nadzorować, kontrolować, opiniować i współpracować z jednostkami mającymi swoją siedzibę na terytorium RP.

W maju br. NIA wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, wnosząc jednocześnie o stwierdzenie nieważności postanowień GIF. Inspektor przekazał skargę do WSA w Warszawie, wnosząc o jej odrzucenie, z powodu tego, że sprawa nie należy co właściwości sądu administracyjnego.

Komunikat NIA: www.nia.org.pl
 
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH