
Konferencja w Jabłonnej k. Warszawy (7-8 października 2010 r.) poświęcona będzie przyszłości rynku suplementów diety w Polsce oraz Unii Europejskiej w świetle szans i ograniczeń, jakie wynikają z regulacji prawnych.
W gronie wybitnych ekspertów z Polski i Europy podjęte zostaną próby odpowiedzi na pytania:
• Jak w świetle danych statystycznych kształtują się potrzeby konsumentów suplementów diety?
• Czy rynek tworzy konsumentów, czy potrzeby konsumentów rozwijają rynek?
• Czy regulacje dotyczące oświadczeń zdrowotnych spełniają swój cel eliminowania dezinformacji, czy może pozbawiają konsumentów dostępu do informacji?
• Czy konsumenci będą kupować przysłowiowego „kota w worku”? Skąd czerpać informacje o produkcie, gdy producent nie zamieści oświadczeń zdrowotnych?
• Czy badania kliniczne udowadniające oświadczenia w procedurze autoryzacji oświadczeń to rozwiązanie dla każdego, czy tylko dla największych graczy na rynku?
• Jakie są narzędzia systematyzujące i ułatwiające wprowadzenie produktów na rynek?
Eksperci polscy i europejscy doradzą jak korzystać z tych instrumentów, uwzględniając skutki ekonomiczne proponowanych rozwiązań.
Konferencja jest skierowana do kadry najwyższego szczebla firm produkujących, dystrybuujących i importujących suplementy diety oraz do zarządzających działami marketingu.
Do udziału w konferencji zostali zaproszeni eksperci z Polski i innych krajów Unii Europejskiej, m.in.: dr Katarzyna Stoś – Instytut Żywności i Żywienia (Polska), Denise Chavet (Belgia), przedstawiciele IMS Health, European Advisory Services – EAS (Belgia), Analize & Realize (Niemcy), MTZ Clinical Research (Polska), KRSiO (Polska).
Do udziału w panelu dyskusyjnym zostali zaproszeni przedstawiciele organizacji konsumenckich, producenckich, instytucji rządowych, parlamentu polskiego i europejskiego, a także EAS.
Biuro EAS w Brukseli zostało utworzone w 1992 roku i gromadzi specjalistów w wielu dziedzinach – od prawa i nauk politycznych do biologii, bioinżynierii oraz żywności i żywienia. Eksperci EAS współpracują z przedsiębiorstwami i instytucjami rządowymi UE dla znalezienia praktycznych rozwiązań, często bardzo skomplikowanych problemów prawno-ekonomicznych.
Warunkiem udziału w konferencji jest przekazanie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego organizatorowi konferencji do dnia 30 września 2010 r.
Organizator: Krajowa Rada Suplementów i Odżywek
Szczegóły i zgłoszenia – tel.: 22/654 15 89; fax: 22/425 94 07; e-mail: szkolenia@bio-chic.pl
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych