Krajewski o dymisji Twardowskiego

POLITYKA LEKOWA

Autor: RR/rynekaptek.pl   17-12-2010, 12:27

Krajewski o dymisji Twardowskiego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia nie zajęło oficjalnego stanowiska w sprawie dymisji wiceministra Marka Twardowskiego, o której poinformowała 17 grudnia PAP. Nie zaprzeczyło ani nie potwierdziło doniesienia agencji.

Jacek Krajewski, przewodniczący Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie", który uczestniczył w rozmowach prowadzonych w ministerstwie na temat problemów podstawowej opieki zdrowotnej, uważa że decyzja podsekretarza stanu miała charakter merytoryczny i wyrażała sprzeciw wobec polityki resortu w stosunku do POZ.

W rozmowie z portalem rynekzdrowie.pl wyjaśnił on, że „NFZ był kompletnie głuchy na nasze postulaty”, w związku z czym PZ doprowadziło do tego, że rozmowy toczone były w MZ.

– Minister Twardowski, który zna nasze problemy i z którym mamy bardzo dobre kontakty przedstawiał sytuację w POZ i tłumaczył, że my nie jesteśmy pazernymi lekarzami, którzy chcą jeździć coraz lepszymi samochodami, tylko że świadczenia muszą być oferowane na dobrym poziomie – powiedział Krajewski.

Relacjonując wypowiedzi Marka Twardowskiego w czasie rozmów w ministerstwie Krajewski ujawnił nam, że mówił on m.in. o tym, że lekarze i pielęgniarki odchodzą z POZ, bo mają konkurencyjne warunki w szpitalach.

 – Nikogo nie obchodziły warunki, w jakich prowadzimy praktyki. Twardowski mówił natomiast, że trzeba dofinansowywać POZ, gdyż spada jakość usług. Dymisja wiceministra Twardowskiego miała merytoryczne podstawy, on nie zgadzał się z prowadzoną polityką i dlatego zrezygnował – ocenił Krajewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH